UNIQA - extraliga 1. kolo, so 27. 2. 2021, 17:00

3:1

AERO Odolena Voda

(26:24, 22:25, 25:22, 25:10)

Sestava

Domácí: August, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, libero Moník Střídali: Mišek, Čechmánek, Benda

Hosté: Taylor, Demar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop Střídali: Jachnicki, Horák, Shaker, Holčík, Svoboda, Vachoušek

Popis utkání

Od začátku zápasu byl k vidění útočný a bojovný volejbal s velkým emočním nábojem. Do prvního trháku se dostali hosté při podání Lukáše Demara, na což zareagoval za stavu 11:14 trenér domácích oddechovým časem. Beskydy nepolevily a svým tlakem, který přinesl snížení ve skóre donutily k time-outu naopak hosty. Dramatická koncovka pak byla přehlídkou tvrdých útoků na obou stranách. Trenéři obou týmů sáhli k taktickým střídáním, aby posílili servis. V Beskydech nastoupil za Mečiara Čechmánek a v Aeru za Holubce Jachnicki. Koncovka pak vyšla lépe domácím, kteří vítězí 26:24.

Druhý set začali lépe domácí. Nahrávač Beskyd Dolgopolov se mohl lépe než hostující Demar opřít i o útok středem, ve kterém byli domácí úspěšnější. V kombinaci s dobrou obranou se tak dostali do vedení až o tři body. Díky několika nevynuceným chybám a nedorozuměním v domácím týmu srovnalo Aero na 13:13 a boj o druhý set se začal pomalu otáčet ve prospěch hostí. Jejich úspěšná obrana zajistila v závěru setu dvoubodový náskok, který si udrželi až do konce.

Třetí set jakoby svým vývojem kopíroval předcházející, jen s výměnou rolí. Začali jej lépe hosté a hned v úvodu setu se dostali do trháku, na který domácí reagovali za nepříznivého stavu 1:5 time-outem. Oba týmy předváděly útočný volejbal. V koncovce se pak při podání Augusta dostali do rozhodujícího dvoubodového vedení Beskydy, které udržely až do vítězného konce.

Do závěrečného setu nastoupili domácí po předcházející vítězné koncovce výrazně koncentrovaněji než hosté, kteří kromě obou oddechových časů využili také téměř všechna střídání.Beskydy mohly svou hru opřít o kvalitní příjem, takže nahrávač Dolgopolov tak mohl častěji posílat své útočníky do rozhozené obrany. Domácí pak v závěru setu svého soupeře přehráli ve všech činnostech a zvítězili jednoznačně 25:10. O postupujícím do závěrečných bojů letošního ročníku Uniqa volejbalové extraligy mužů se tak bude rozhodovat v pondělí v Odolene Vodě.

Vyjádření k utkání

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Byl to stejný boj jako minulý zápas na Odolce. Tentokrát jsme vyhráli my. V pondělí se rozhodne, ale my jedeme na Odolku vyhrát.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Bylo to od začátku hodně neurovnané utkání z obou stran, možná i nervózní. Ani nevím, jestli vyhrál lepší, ale rozhodně ten čtvrtý set jsme lepší byli. Odolku jsme zlomili ve třetím setu jako nás oni ve čtvrtém u nich, takže jsme jim to vrátili. Teď jedeme vyhrát a ta matematická šance toho, že vyhrajeme konečně venku, už se nám hodně, hodně, hodně zvedá, takže věřím, že to prolomíme.“

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Myslím si, že rozhodlo dneska to, že jsme neuhráli první nebo třetí set. Ten poslední to už nám nešlo nic, domácí už hráli výborně, už byli nad náma a všechno se jim dařilo. My jsme měli uhrát jednu z těch koncovek před tím, ale je to 1:1 na zápasy a doma jsme Beskydy porazili dvakrát ze dvou zápasů, takže musíme prostě vyhrát potřetí, nedá se nic dělat.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „1:1 na zápasy, tak se těšíme na Beskydy doma v pondělí.“