ČEZ Extraliga mužů 21. kolo, so 14. 2. 2026, 18:00

Black Volley Beskydy

0:3

VK Lvi Praha

(18:25, 15:25, 18:25)

Sestava

Domácí: Mišek, Zelenka, Mc Craney, Lee, Koloušek, Přibyl, libera Škvara, Krejčíček. Střídali: Malík, Sztolarik, Vitásek, Bradáč

Hosté: Yevstratov, Suda, Trojanowicz, Balague, Hanžič, Crer, libero Tláskal. Střídal: Conde

Popis utkání

Pražané do prvního setu nenastoupili ve své nejsilnější sestavě, kterou jsme mohli ve čtvrtek vidět v zápase proti Perugii. Také v základní sestavě domácího týmu došlo ke změně, na postu univerzála se od prvních míčů předvedla nová korejská akvizice Lee a na liberu mladík Škvara. Od prvních míčů byl k vidění pohledný a bojovný volejbal s vyrovnaným skóre. Ve střední části setu se však začala projevovat přece jen o něco větší herní zkušenost hostů. Domácí trenér Široký se snažil zastavit nepříznivý vývoj a povzbudit svůj tým oddechovým časem za stavu 11:16. Do koncovky ještě Beskydy posílil jeden z nejlépe podávajících hráčů extraligy Malík, ale ani to nepomohlo. Domácímu týmu se v prvním setu přes veškerou snahu nepodařilo otočit vývoj setu a Lvi tak zvítězili 25:18.

I v druhém setu od prvních míčů pokračovala na hřišti nadvláda favorizovaných Pražanů, takže první oddechový čas domácích přišel záhy. Black Volley se nedařilo zatlačit svého soupeře podáním, takže Lvi si díky dobrému příjmu mohli dovolit pestřejší útok do méně kompaktní obrany domácích. Pro vedení 2:0 na sety si tak hosté v tomto setu došli poměrně hladce.

Po přestávce začali poprvé v zápase lépe domácí hráči. Beskydy zlepšily servis, svému týmu pomohli zejména Sztolarik, Zelenka a Malík. Prvně jmenovaný se také „chytl“ na útoku, čímž poprvé v zápase donutil hostujícího trenéra k přerušení hry oddechovým časem. V koncovce se Lvi vypnuli k bezchybným výkonům ze začátku zápasu a při podání Hanžiče „utekli“ domácím o pět bodů, čímž si de facto zajistili vítězství nejen v setu, ale i v celém zápase.

Autor: Alice Zemanová, foto Jan Smekal

Vyjádření k utkání

Tomáš Mišek (kapitán Black Volley Beskydy): „Neodehráli jsme tak dobrý zápas, jak jsme chtěli. Praha nás tlačila na servisu, což jsme chvilkama neustáli. V prvním a třetím setu nám v jednom postavení vždy utekli, a to už pak rozhodlo celý zápas.”

Tomáš Široký (trenér Black Volley Beskydy): „Dnes jsme na kvalitu Lvů Praha nestačili a vlastně celý zápas nás přehrávali ve všech činnostech rozdílem třídy.“

Milan Moník (libero VK Lvi Praha): „Po náročné cestě do Beskyd jsme to tady dnes zvládli za tři body, což byl náš cíl. Předvedli jsme celkem stabilní výkon, až na první půlku třetího setu, kdy byly Beskydy odvážnější na servisu, začaliý kousat, ale zvládli jsme to, vyhráli za tři body a jedeme domů.”

Jiří Benda (smečař VK Lvi Praha): „Dnešní zápas hodnotím pozitivně, myslím, že jsme to zvládli. Dobře jsme podávali i bránili a následně jsme si to i dobře dohrávali do útoků. Já myslím, že jsme dnes byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě jsme vyhráli za tři body.“