Black Volley Beskydy

(25:27, 23:25, 28:26, 19:25)

Počet diváků: 107

Sestava

Domácí: Čechmánek, Lamri, Kozak, Varous, Čeketa, Toman, libero Viceník. Střídali: Adamec, Šulc, Gálík, Pavlovský

Hosté: Provazník, Mečiar, McLain, Prokůpek, Motyčka, Muroň, libero Jelen. Střídali: Mišek, Benda

Popis utkání

Začátek utkání příliš vzruchu nenabídl, oba týmy si bezpečně držely svůj servis až do stavu 9:9. Za tohoto stavu domácí mírně odskočili na 11:9. Z vedení se dlouho neradovali, brzy byl stav 13:13. I nadále se hrál nepříliš pohledný volejbal, oba týmy se předháněly, kdo víckrát zkazí podání. Po dvou chybách hostů na útoku se přece jen do vedení dostala domácí Fatra (20:17) a hostující trenér si vzal první oddechový čas. Do koncovky šli domácí volejbalisté za vedení 22:19. Po zkaženém podání Motyčky (23:20) si vzal trenér hostů druhý oddechový čas. Dva útoky do zámezí přinutili i domácího trenéra k prvnímu time (23:22). Po výborné obraně na síti si hostující Beskydy vypracovaly první setbol (24:25) a přišel druhý time domácích. Útokem zlínského Varouse do zámezí využívají hosté druhý setbol ve vítězství v prvním setu 25:27.

Hosté, povzbuzeni šťastným vítězstvím v prvním setu, začali druhý set lépe a rychle vedli 1:4 a 2:5. Zlínští hráči byli v útlumu (3:7) a domácí trenéra Obdržálek požádal o první oddechový čas. V dalším průběhu setu se domácí uklidnili a při podání Čechmánka a Lamriho snížli náskok hostujícího týmu na 10:11. Za tohoto stavu se blýskl třemi vydařenými útoky domácí univerzál Čeketa a domácí obrací vývoj na 13:11. Hostující trenér Salon si vzal první oddech. Hosté se nevzdávají a při podání McLaina vyrovnávají na 20:20. V koncovce opět přebírá iniciativu Black Volley a po útoku Čekety do autu vede v koncovce 21:23. První setbol 21:24 domácí odvrací blokem Čekety, po útoku Mečiara do autu odvrací i druhý setbol a hosté berou druhý oddechový čas. Třetí setbol už hosté proměnili a vyhráli druhý set 23:25.

Od začátku třetího setu udělal domácí trenér v sestavě změny. Na nahrávce nastoupil Šulc, na univerzálu Pavlovský a na smeči Tomana nahradil Čeketa. Domácím to jde k duhu a vedou 6:2, kdy přichází první oddech hostů. Beskydy však krok za krokem snižují náskok a po přímém bodu z podání Motyčka vyrovnává na 14:14. Vyrovnaný souboj pokračuje a do blížící se koncovky je stav 19:19. Za stavu 23:24 odvrací Pavlovský první mečbol hostů. Po útoku Mečiara do autu a následuje první setbol domácích, 25:24. Druhý setbol odvrací Motyčka, 26:26. Tentýž hráč je zablokován Pavlovským a domácí proměňují třetí setbol (28:26) a snižují na 1:2 na sety.

Začátek čtvrtého setu je opět velmi vyrovnaný, minináskok hostů 6:8 domácí Fatra rychle smazala, 8:8. Beskydy však jdou opět do minitrháku (13:15) a domácí trenér na nic nečeká a rychle reaguje prvním oddechovým časem. Po nedorozumění Čekety a Kozaka na příjmu se hosté ujímají zajímavého náskoku před koncovkou, 14:19. Domácí trenér reaguje druhým oddechovým časem a střídáním, na postu smečaře nahrazuje Toman Kozaka. Ani to však nepomáhá a Beskydy mají před do koncovkou luxusní náskok, 17:22. První mečbol hostujícího týmu přichází po útoku Pavlovského do sítě, 19:24. Ten ještě Fatra odvrací, ale druhý již ne, takže hostující Black Volley vítězí i ve čtvrtém setu a celkově 1:3.