3:1

Black Volley Beskydy

(21:25, 25:23, 25:18, 25:23)

Sestava

Domácí: Hrazdira, Klajmon, Drahoňovský, Zmrhal, Janečka, Truong, libero Kop. Střídali: Fitz, Loktionov, Špelda

Hosté: Mišek, Benda, McLain, Perry, Koloušek, Muroň, libero Jelen. Střídali: Kristián, Provazník, Motyčka

Popis utkání

Utkání bylo od začátku vyrovnané, soupeři si poctivě ztrátovali podání. Oba celky se docela často opíraly o své univerzály. Hostující tým se postupnými krůčky vzdaloval domácím Brňákům. Trpělivou hrou v obraně i na útoku, i přes vyrovnaný začátek, v podstatě nepustili Brňáky celý set do vedení a dokráčeli tak k vítězství v prvním setu (21:25).

Do druhého setu vstoupil lépe tým Beskyd, který se po dobrém výkonu z prvního setu ujal brzkého vedení (4:8). Domácí volejbalisté nepředváděli hru ze začátku roku, kdy si dokázali poradit se silným celkem Prahy. Hledali se na útoku a měli problémy s dobře připravenou obranou Beskyd nad sítí a v poli. Trenér Ondřej Marek si za stavu 9:12 přivolal své svěřence na poradu při oddechovém času. Na chvíli se Brno přiblížilo ve skóre na rozdíl jednoho bodu. Beskydským se povedlo najít rychlou odpověď a tříbodové vedení si vzali opět zpět a donutili domácí lavičku k vybrání druhého oddechového času (13:16). První oddech v zápase si vybrala i lavička hostů, když jejich soupeř srovnal stav setu na 17:17. Ve vyrovnané koncovce udělalo zkušenější Brno méně chyb a vyrovnalo stav utkání na 1:1 na sety.

Po vyhrané koncovce druhého setu byli ze začátku třetí sady na koni domácí volejbalisté. Ujali se brzkého vedení 8:4 a na to reagovala lavička hostů oddechovým časem. Brněnští v tomto setu drželi Beskydy zkrátka. Zlepšili všechny herní činnosti, jejich soupeř nedokázal udržet dobrou hru z předchozích dvou setů. Domácí volejbalisté tvořili minimum chyb a to jim stačilo k hladkému vítězství ve třetím dějství.

Brno i ve čtvrtém setu neupustilo z nátlaku na hostující Beskydy a opět se ujali brzkého vedení (7:4). Brněnští v závěru druhé sady zlepšili souhru s nahrávačem a od této chvíle fungovala výborně. Domácí nahrávač Truong vedl svůj tým, jeho přesnou distribucí, k jasnému vítězství ve čtvrtém setu i celém zápasu. Beskydským už se nedařilo tolik za koncovou čárou a co přešlo přes síť, s tím si domácí přihrávači dokázali slušně poradit. Hostují hráči nakonec dokázali zdramatizovat a málem i otočit vývoj utkání. Nakonec zapracovala psychika a dobře pošetřený oddechový čas Brňáků, po kterém Beskydští pokazili podání a následně zápas zakončil stylově přímým bodem z podání Jakub Klajmon.

Vyjádření k utkání

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Beskydy začaly agresivně, byly posílené vítězstvím nad Kladnem, pokračovaly v dobré hře a my jsme trošku ze začátku hledali sestavu. Potom jsme naštěstí převzali kontrolu nad utkáním a dík agresivnímu servisu jsme pak relativně hlídali výsledek zápasu. V koncovce čtvrtého setu se k nám přiklonilo trošku štěstí.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Z naší strany špatný vstup do utkání, asi se na nás trošku podepsala covidová pauza, kvůli které jsme minulý víkend nehráli. Potom jsme se postupně zvedali, ale výkon z naší strany nebyl ideální. Musíme na některých věcích zapracovat v tréninku a určitě máme na čem pracovat.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Začátek zápasu se nám velice povedl, akorát po prvním vyhraném setu se do toho Brno začalo více dostávat. Řekl bych, že jsme to potom moc neustáli. Škoda koncovky čtvrtého setu, protože jsme mohli jít určitě do tiebreaku.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Škoda, že jsme nedotáhli druhý set, který jsme měli dobře rozehraný. Domácí potom zlepšili servis a my jsme neměli dobře přihráno. Toto byl rozhodující faktor naší dnešní domácí porážky.“