01. 03. 2021

První venkovní výhra Beskyd mohla přinést cestu do čtvrtfinále

O poslední volné místo v letošním čtvrfinále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 se utkalo AERO Odolena Voda a Black Volley Beskydy. Stav série byl 1:1 a pouze pro vítěze tohoto utkání sezóna ještě nekončí. Mírným favoritem byli domácí „z Odolky“, ale zdravotní problémy jejich dirigenta hry Matyáše Démara, šance obou týmů srovnávaly. Beskydy ještě letos na hřištích soupeře nevyhrály, ale každá série jednou končí. Odolenu Vodu nakonec porazily 3:1, ale do čtvrtfinále nepostupují.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, často se vedení přelilo z jedné strany na druhou. V polovině setu se hosté dostali do mírného vedení, které si drželi i v konci, kde vedli o tři body. V koncovce se již nic dramatického nestalo a Beskydy tak vedly 1:1.

Do druhého setu se znovu vstoupilo vyrovnaně, v mírném vedení byli domácí. V polovině setu se jim podařilo díky zlepšené obraně odskočit a vybojovat si až šestibodový náskok. Na straně hostů ale na servis přišel Pospíšil a zaškodil tak, že otočil skóre v setu a hosté měli dva setboly. Využili až druhý, a tak vedli již 2:0na sety.

Do třetího setu měli domácí lepší vstup a vedli o tři body. I v polovině setu měli domácí hráči více ze hry a rozdíl narůstal. V konci se znovu nic dramatického na obou stranách nestalo a domácí tak snížili na 1:2 z jejich pohledu.

Čtvrtý set byl vyrovnaný jen v začátku. V polovině setu Beskydští odskočili a vytvořili si až šestibodový náskok. Domácí hráli v křeči a set se už jen dohrál ke spokojenosti hostů, kteří celý zápas vyhráli 3:1 a nebýt jejich administrativní chyby postoupili by do play- off. Zůstali však na 10.místě a do play-off postupují domácí.