02. 02. 2023

Máme vstupenku do Final Four Chance Českého poháru

V zápase VK Ostrava a Black Volley Beskydy se potkali proti sobě hráči, kteří ještě před nedávnem hráli spolu. Náš tým téměř nechyboval a to rozhodlo o postupu.

Jako první odskakují v úvodu zápasu hostující Beskydy a po výborném plachtícím podání Guimaraese vedou 3:6. Úspěšným útokem a bodovým blokem srovnává ostravský kapitán Fořt na 7:7. Hosté si vzápětí berou při podání Bendy svůj výraznější náskok zpět (7:11). Domácí univerzál Perry snižuje dobrým podáním na 14:15. Když se Ostrava dotáhne, Beskydy odskočí. Benda upravuje bodovým blokem na 14:17. Důrazný Koloušek posílá před koncovkou prvního setu Beskydy do čtyřbodového náskoku (16:20). Po nevynucené chybě Polynskeho vedou hosté již 16:22. Série při podání Olmeda definitivně rozhodně první dějství, které hosté vyhrávají 18:25.

V úvodu druhého setu si Olmedo počká na útok svého blokařského protivníka Muroně a Beskydy vedou 3:5. Po zmatcích v ostravské rozehře zvyšují hosté na 9:12. Po přímém bodu z podání Muroně snižuje Ostrava na 12:13. Perry z úspěšné dohrávky srovnává na 15:15. Při bodové sérii na podání domácího kapitána Fořta odskočí Ostrava do vedení 17:15. Benda srovnává bodovým blokem na 17:17. Před koncovkou druhého setu chybuje v útoku domácí Jarosinski (19:21). Důrazný Olmedo přihraje hostům tři setboly (21:24). Domácí odvrátí dva setboly, ale hosté se přiblíží k postupu do Final four na jediný set po vítězství v druhém dějství 23:25.

První dva body získají ve třetím setu hostující Beskydy, následně tři v řadě domácí Ostrava. Po čistém esu Komorowskiho vedou Beskydy 5:7. Jarosinski obstará srovnání na 8:8 po výborném podání a útoku z pozice pipe. Po bodovém bloku Fořta otáčí Ostrava stav (10:9). Na druhé straně vymete Koloušek svým podáním z rohu ostravské palubovky všechny pavouky (12:14). Polynski srovnává neméně kvalitní podáním na 14:14. Beskydy dobře brání na síti a berou si zpět dvoubodový náskok (15:17). Jarosinski bleskově srovnává opět výborným servisem na 17:17. Čisté eso Provazníka posílá Beskydy v koncovce třetího setu do vedení 19:21. Domácí si neporadí ani s následnou obranou hostí na síti a za stavu 19:22 směřuje utkání ke svému konci. Po zkaženém podání Polynskeho mají hosté tři mečboly (21:24). Zápas končí po zkaženém podání domácího Dvořáka, 22:25.