UNIQA - extraliga 1. kolo, so 24. 9. 2022, 18:00

Black Volley Beskydy

(25:13, 25:11, 25:23)

Počet diváků: 690

Sestava

Domácí: Ihnát, Weir, Sasak, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lamanec, Kasan, Patočka, Juhkami

Hosté: Olmedo, Mišek, Benda, Guimaraes, Perry, Motyčka, libero Jelen. Střídali: Koloušek, Komorowski, Provazník, Flegr, Malík

Popis utkání

Hned v úvodu vstoupil tým hostů útočně a překvapil svým bezchybným podáním. Domácí točili a ujali se vedení. Za stavu 10:5 pro domácí tým si vzal svůj první oddechový čas trenér hostů. První set ovládl svým perfektním podáním Jakub Ihnát, který celkem 5 x překvapil soupeře esem. James Weir útokem ze středu zaznamenal další body a za stavu 16:7 proběhl druhý oddechový čas hostů. Po domácím střídání za stavu 22:10 uhráli hosté dva body, ovšem tým domácích je svým útokem nepustil. Po prvním setbolu, který domácí tým nevyužil, podali hosté do sítě a domácí se tak ujali vedení 1:0.

Druhý set ovládl opět svým útokem James Weir. Hosté chybovali při svém prvním podání a tak se domácí ujali opět vedení. Po kontaktu se sítí hráče domácího týmu hosté srovnali, avšak chyba na podání Marka Perryho vrátila domácí zpět do vedení. Po esu Lukáše Wieseho si vzal oddechový čas trenér hostů, kterému se tento tah vyplatil a hosté bodovali. Po osmibodovém náskoku, kdy byl na podání Adam Zajíček, si za stavu 15:7 pro domácí vzal trenér hostů svůj druhý a poslední oddechový čas v tomto setu a opět se mu vyplatil. Domácí ovšem nepolevili a pokračovali ve své útočné hře. Za stavu 21:8 vystřídalo družstvo hostů své dva hráče a to Perryho a Miška, které vystřídali Komorowski a Provazník. Následovalo střídání domácích, kdy přišel do pole výměnou za Keeminka Patočka. Poslední podání patřilo hostům, kdy šel míč do sítě a hosté tak za stavu 11:25 prohráli i druhý set.

Vstup do třetího setu byl úspěšnější pro hosty, kdy svým útokem uhráli vstupní bod a vytlučenými bloky se ujali vedení. Po úspěšném útoku Lukáše Wiesseho snížili domácí na 3:5. Podání Adama Zajíčka a dobrá spolupráce v poli znamenala bodové srovnání a poté vedení domácích. Odraz míče od stropu haly znamenalo vedení hostů a první oddechový čas pro domácí. Vedení hostů provázelo celou první polovinu setu až do okamžiku druhého oddechového času pro domácí, který si vybral trenér Novák za stavu 12:15 pro Black Volley. Po oddechovém čase a vytlučených blocích hostů, se tým domácích svou hrou opět ujal vedení. Za stavu 16:15 si svůj první oddechový čas vybral trenér hostů. Koncovka zápasu byla vyrovnaná a za stavu 21:21 si trenér hostů vybral svůj poslední oddechový čas. Po úspěšném útoku se ujali domácí vedení a stavu 24:22, avšak nevyužili svůj první mečbol a na podání šli hosté, kteří své podání umístili do autu a tím ukončili celý zápas. Karlovy Vary tedy vyhrály celé utkání 3:0 na sety a připisují si první tři body v nové sezoně extraligy.

Vyjádření k utkání

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Super výsledek pro nás, tak jsme si to představovali. První dva sety, co jsme předváděli, bylo téměř bezchybné. Ve třetím setu jsme klasicky usnuli, ale v závěru to dohnali, takže veliká spokojenost.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Já gratuluji klukům, že úspěšně zvládli vstup do zápasu, ten byl impozantní. Dva sety jsme parádně drželi tlak, ale v posledním jsme vypadli ve všech herních činnostech. V koncovce jsme se naštěstí vrátili a dotáhli to do tří bodů.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „No, jak to říct? Začali jsme hodně nervózně. V podstatě oba sety byly jen o tom, že nás domácí rozstříleli na servisu. Pak ten třetí jsme už byli schopni se dostat do té mezihry a i si trochu zaútočit, tak jsme byli vyrovnaným soupeřem a škoda té koncovky.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Karlovarsko bylo logicky favorit, my máme poskládaný relativně mladý tým. Bohužel to byl pro nás první zápas letošní sezony – takový křest ohněm, takže začátek tomu odpovídal. Nechci říct, že by Karlovarsko nehrálo dobře, ale my jsme nakupili v prvních dvou setech takové neuvěřitelné množství vlastních chyb, že jsme nemohli uhrát nic lepšího než to, čemu odpovídal výsledek. Ve třetím setu jsme se trošičku zklidnili, prostřídali jsme, dokázali jsme některé balony ubránit, aby alespoň třetí set splňoval nějaké nároky na volejbal, jak si představujeme, a doufám, že si domácí alespoň třetí set zahráli.“