UNIQA - extraliga 2. kolo, čt 29. 9. 2022, 17:00

První vítězství a v Ostravě

V 2.kole UNIQA Extraligy mužů se setkaly dva moravskoslezské týmy Black Volley Beskydy a VK Ostrava na palubovce Ostravy.

VK Ostrava

0:3

Black Volley Beskydy

(16:25, 23:25, 25:22, 19:25)

Sestava

Domácí: Jarosinski,Polynski, Dvořák, Fořt, Muroň, Blažej, libera Ptáček, Vancl. Střídali: Vašíček, Mazoch

Hosté: Komorowski, Koloušek, Olmedo, Provazník, Benda, Guimares, libero Jelen. Střídali: Malík, Mišek

Popis utkání

Hostující Beskydy jsou v úvodu utkání přesnější a důraznější. Dvakrát je zablokován domácí kapitán Fořt a Ostrava ztrácí tři body (3:5). Velký rozdíl je také v kvalitě podání. Domácí se trápí na příjmu. Po nevynucené chybě Jarosinského a vytlučených blocích prohrává Ostrava 4:9. Beskydy tlačí na podání a Ostrava si neví rady. Na podání řádí argentinský blokař Olmedo (7:15). Ostrava není schopna kvalitně přijmout ani jedno hostující podání. Po servisu Bendy spěchají Beskydy za vítězstvím v prvním setu (9:18). Nevynucená chyba Dvořáka ukončuje první sadu 16:25.

Domácí v úvodu druhého setu přitlačí konečně na podání a po dohrávce Dvořáka vedou 3:1. Vedení Ostravy má jepičí život. Po nevynucené chybě Fořta vedou Beskydy 3:4. Důrazný univerzál Komorowski zvyšuje na 4:6. Po bloku domácího Blažeje je srovnáno na 7:7. Polynski je na bloku také úspěšný a Ostrava vede 13:11. Do koncovky druhého setu se jde za vyrovnaného stavu 20:20. Po přímém bodu z podání Dvořáka vede Ostrava 22:21. Pak domácí vyrobí tři nevynucené chyby a dalším míčem Benda dokonale dokončí obrat Beskyd v samotné koncovce druhého dějství (23:25).

V úvodu třetího setu Beskydy rychle vedou 1:4. Po bloku Guimarese ztrácí Ostrava čtyři body (2:6). Domácí se zvednou při podání Polynského (5:6). Oba týmy se přetahují o vedení až do začátku koncovky, v ní blokař blokař Ostravy Polynski posílá svůj tým do vedení 22:21. Důrazně v útoku si počíná také Fořt (23:21). Po nevynucené chybě Bendy má Ostrava dva setboly (24:22). Špatný příjem Beskyd znamená pro domácí první vítězný set v sezoně a prodlužují zápas (25:22).

Úvod čtvrtého setu patří na síti brazilskému blokaři Giumaresovi (1:3). Polynski srovnává přímým bodem z podání na 4:4. Začátek sady přináší vzácně vyrovnaný boj. Pak však Beskydy znovu mají navrch. Po nevynucené chybě Fořta a přímém bodu z podání Guimarese ztrácí Ostrava už čtyři body (12:16). Tvrdé podání Komorowského znamená pro Beskydy před koncovkou čtvrtého dějství luxusní náskok šesti bodů (13:19). Domácí se trápí na útoku a stav setu už je 15:23. Ostrava sice odvrátí dva mečboly, ale po zkaženém podání Jarosinského končí poslední set (19:25).

Vyjádření k utkání

Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): „Od nás to byl velmi špatný úvod utkání, kdy jsme byli nervózní a dělali hodně chyb. Začali jsme hrát od druhého setu, ale jak jsme špatně začali, tak jsme i špatně skončili. Gratuluji soupeři k vítězství. My musíme začít ještě více makat, abychom se soupeři drželi krok.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Hráli jsme hodně špatně. Náš výkon měl ke stabilitě daleko. Držíme soupeře dlouho na podání a následně se trápíme v útoku. Takovým stylem hry se nedá vyhrát.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Máme neskutečnou radost a úlevu, že jsme toto utkání zvládli. Domácím moc nešel servis, my jsme přihrávku ustáli. Ve třetím setu jsme nezvládli koncovku, ale naštěstí jsme byli ve čtvrtém setu nad soupeřem a máme důležité tři body z venku.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Věděli jsme, že první utkání v Karlových Varech nebude pro nás měřítkem, jak jsme na tom v úvodu sezony. Naopak v Ostravě jsme věřili, že je to jeden ze soupeřů, s kterým můžeme hrát. Od začátku jsme soupeře zatlačili a dělali minimum chyb. Zvládli jsme koncovku druhého setu, to neplatilo o třetím, ale nakonec jsme je drželi ve čtvrtém setu pod sebou a dohráli jsme to k důležitým třem bodům z venku.“