UNIQA - extraliga 5. kolo, so 8. 10. 2022, 19:30

0:3

Volejbal Brno

(24:26, 21:25, 18:25)

Sestava

Domácí: Motyčka, Olmedo, Provazník, Benda, Guimaraes, Perry, libera Jelen, Struška. Střídali: Koloušek, Malík, Mišek, Komorowski, Danylov

Hosté: Janečka, Da Silva, Hrazdira, Crins, Kovalchuk, Drahoňovský, libero Kop. Střídali: Toman, Janků, Bukáček

Popis utkání

První „brejkový“ náskok 6:4 zaznamenaly domácí Beskydy při zákeřně plachtícím podání Guimaraese, který však vzápětí ztrácejí díky úspěšnému útoku hostí středem sítě. Přelévání skóre bod po bodu pokračoval první set v celé střední části. Na obou stranách bylo k vidění hodně pokažených servisů, čehož se však hosté v průběhu zápasu na rozdíl od domácích v dalším průběhu zápasu vyvarovali. Smolnou šňůru na podání domácích protrhl svým projektilem až Benda, který značně přispěl k vedení Beskyd 15:11. Vzápětí však kontruje skvělým servisem také Kovalchuk a vyzývá tím domácího trenéra Provazníka k přerušení hry oddechovým časem. Posléze Brno po útoku skvěle hrajícího univerzála Da Silvy srovnává na 16:16, a když vzápětí Perry útočí do autu, Brno se ujímá vedení. Ve vypjaté koncovce přichází ještě jeden time out Brna za stavu 22:22. O výsledném vítězství hostí 26:24 v prvním setu rozhodl o něco větší klid na příjmu hostujícího celku.

Do druhého setu nastoupily Beskydy s Kolouškem, který vystřídal na smeči Motyčku a opakoval se scénář z prvního setu. Skóre se nejdřív přelévalo, ale ve střední části domácí odskočili Brnu až o čtyři body. Za stavu 12:8 si bere hostující trenér Marek oddechový čas a po něm do hry nastupuje kapitán Janků. Koncovka setu měla obdobný průběh jako set první. Hosté ukázali větší klid a zkušenost zejména na podání a na příjmu, který se naopak domácím vůbec nedařil.

Beskydský trenér Provazník po dvou neúspěšných koncovkách do třetího setu značně zamíchal sestavou, ale přesto jej začali lépe hosté. Pokračovala domácí smolná série na podání a ani příjem stále nebyl ideální. Do hry tak poprvé v zápase zasáhlo také druhé libero, mladý junior Struška. Brněnské vedení postupně narostlo až na 11:6. Beskydy se nechtěly vzdát a při Kolouškově podání snižují na rozdíl jednoho bodu, na což reaguje brněnský trenér Marek oddechovým časem. Po něm srovnává Koloušek esem a vypadalo to, že Beskydy naberou druhý dech. Avšak mladý domácí tým si však nedokázal poradit s dnes lépe podávajícím Brnem. Beskydští útočníci tak měli proti srovnané brněnské obraně nelehký úkol. Brno proměňuje hned svůj druhý mečbol a vítězí 3:0.

Autor: Alice Zemanová

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Gratulujeme soupeři, dneska jsme dostali doslova a do písmene výprask. Nebyli jsme schopni si poradit s brněnským servisem a to si myslím, že ve výsledku rozhodlo.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Gratulace Brnu k vítězství, dneska zaslouženě vyhrálo. My jsme dokázali hrát vyrovnaně v podstatě do poloviny prvních dvou setů, pak jsme odešli na příjmu. Největší rozdíl dnes servis – příjem.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Jsem hrozně rád za vítězství, protože první dva sety měli lépe rozehrané domácí, ale nám se to vždycky v půlce setu podařilo zlomit a koncovku jsme si uhráli. Pro nás důležité tři body, tady se s Beskydama nevyhrává lehce a myslím, že budou mít letos dobrou sezónu.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsem rád za tři body, které si odvážíme. První dva sety jsme otáčeli, ty byly vyrovnané. Nakonec jsme dokázali soupeře přehrát, řekl bych spíš zkušeností. Dneska se nám ten zápas za mě moc nepovedl.“