UNIQA - extraliga 7. kolo, čt 20. 10. 2022, 19:30

Doma zůstal jeden bod

Sedmé kolo svedlo dohromady Beskydy a Příbram a byl to pro oba týmy veledůležitý zápas. Kocouři nezačali sezónu nejlépe, když po prvních šesti kolech patřili k jednomu ze dvou týmů, které v letošní sezóně ještě neokusily chuť vítězství, což se po dnešku změnilo. Domácí Beskydy se naopak se svým mladým týmem perou se svými soupeři více než zdatně a dnes si jistě dělaly zálusk na více než jen jeden bod.

Black Volley Beskydy

2:3

VK Euro Sitex Příbram

(20:25, 25:23, 23:25, 25:20, 14)

Sestava

Domácí: Motyčka, Olmedo, Provazník, Benda, Guimaraes, Perry, libero Jelen. Střídali: Mišek, Komorowski, Danylov, Malík

Hosté: Trojanowicz, Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, libero Peterka. Střídal: F. Ureš

Popis utkání

První dva body zápasu si soupeři vzájemně darovali dotekem sítě. Beskydy si vzápětí spravily chuť dvěma úspěšnými bloky, ale to jen nakrátko, více ze hry pak měli v dalších výměnách hosté. Na to reaguje domácí trenér Provazník time outem, po kterém úspěšně útočí domácí Guimaraes středem sítě. Právě na útok středem a dobrou obranu se na začátku zápasu mohli domácí spoléhat, hra hostí se opírala o kvalitní pole a útok zejména Hulpacha, Böhma a Duarteho. Za nepříznivého stavu 14:19 Beskydy střídají nahrávače, do zápasu nastupuje Mišek. Změna pomohla, domácí snižují náskok, na což reaguje trenér hostí Brom oddechovým časem. Při Perryho podání se domácí sice nadále dotahují, ale Příbramští úspěšným blokem využívají hned svůj první setbol.

Příbram vítěznou sestavu z prvního setu nemění, Beskydy nastupují s Miškem na nahrávce a Danylovem na bloku. Až do stavu 13:13 měl set obdobný průběh jako první. Domácí trenér Provazník střídá univerzála Perryho a vzápětí bere oddechový čas. Podaří se mu nejen zastavit soupeřův nástup, ale přivádí svůj tým do dramatické koncovky, jejímž hrdinou se stává domácí smečař Benda. Ani dva oddechové časy Příbrami ho nevyvedly z konceptu. Svým skvělým servisem výrazně pomohl svému týmu k vyrovnání zápasu na 1:1.

Do třetího setu nastoupili lépe hosté, kteří hráli lépe jak v rozehře, tak na útoku. Daří se zejména Hulpachovi. Domácí trenér si bere první oddechový čas hned na začátku setu za stavu 0:4. Ten byl účinný, neboť po něm Beskydy srovnávají na 5:5. Set dále pokračuje jako na houpačce. Při podání Hulpacha Příbram opět uskakuje až o pět bodů a domácí opět mají co dotahovat, což se jim opět při Bendově podání daří. Do koncovky jde Příbram s dvoubodovým vedením, které na rozdíl od předchozího setu udržela a vítězí 25:23.

Poslední dva sety přinesly pohledný volejbal. Čtvrtý set byl od začátku nejvyrovnanější. Na obou stranách se bojovalo a nebyla nouze ani o vypjaté momenty. Při Motyčkově podání získávají Beskydy brejkový náskok, na který reaguje hostující trenér time outem. Po něm přichází krásná výměna s vytlučeným beskydským blokem na závěr. Vzápětí oplácí Komorowski stejnou mincí a vytlouká blok hostí. Po Rosenbaumově pokaženém servisu se domácí chytají šance a navyšují vedení. Za stavu 21:17 pro Black Volley si bere Příbram druhý oddechový čas, ale ani ten už nedokáže zastavit domácí tým, který vítězí a posouvá zápas směrem k tie-breaku.

Pro Beskydy letošní první tie-break začali lépe hosté. Po úspěšné ulívce Komorowského je však srovnáno na 2:2. Příbram opět otáčí a Böhm přidává eso. Strany se mění za stavu 8:5 pro hosty. Bojovné Beskydy při Bendově podání nejprve srovnávají na 11:11. posléze Motyčka úspěšně útočí a domácí vedou 12:11. Příbram si bere oddechový čas, po kterém je na útoku úspěšný Böhm. Drama v koncovce, ve které byla letos poprvé úspěšná Příbram, znamená dělbu bodů a zklamání domácích.

Další fotky naleznete ZDE.

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska hodně velká ztráta. Hodně nás to mrzí, protože jsme měli na dosah alespoň ty dva body, ale klobouk dolů před obranou Příbrami, protože jsme nebyli schopni položit balón na zem a to si myslím, že v konečném důsledku rozhodlo.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Dneska jsme bohužel neodehráli povedené utkání. Příbram byla v určitých fázích zápasu a hlavně v koncovkách odvážnější. Nám se díky Bendysově servisu podařilo jednu koncovku otočit, ale v ostatních jsme bohužel v té odvaze tahali za kratší konec. Takže gratulace Příbrami, my to považujeme za ztrátu.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dneska to bylo o bojovnosti, obzvlášť v těch vypjatých koncovkách. Nemyslím si, že to byl úplně kvalitní sport z obou stran, bylo dost chyb a výkon byl nahoru dolů na obou stranách. Ale měli jsme možná trochu štěstí a možná jsme to dneska potřebovali a chtěli o malinko víc.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Chtěli jsme tady bodovat. Asi bude mrzet druhý set, protože v té chvíli jsme mohli získat ještě větší počet bodů, ale je to pro nás první vítězství, věděli jsme, že to tady nebude jednoduché. V sedmi, respektive v osmi lidech jsme se toho zhostili docela dobře. Jsem rád za ty body, protože máme těžké rozlosování a každý bod pro nás v první půlce je dobrý.“

Analýza bodů
Domácí

57

ÚTOKY

62

5

ESA

5

14

BLOKY

15

31

CHYBY SOUPEŘE

27

Rozdělení bodů podle činností.
V tabulce je číselné vyjádření, v grafu procentuální

Hosté
Analýza činností
Domácí

27

DIAGONÁLNÍ HRÁČ

17

26

SMEČAŘ

40

19

BLOKAŘ

23

3

NAHRÁVAČ

2

Rozdělení bodů podle činností.
V tabulce je číselné vyjádření, v grafu procentuální

Hosté