UNIQA - extraliga 14. kolo, so 3. 12. 2022, 17:00

Úřadující mistr byl nad naše síly

Ve 14. kole UNIQA extraligy mužů přivítaly Beskydy doma lídra soutěže, doposud neporažené Karlovarsko. Domácí tým nabuzený vítězstvím nad Benátkami chtěl minimálně potrápit letos zatím suverénní hosty, ale ti podali kvalitní výkon bez větších výkyvů a po zásluze zvítězili 3:0.

Black Volley Beskydy

0:3

ČEZ Karlovarsko

(17:25, 13:25, 15:25)

Počet diváků: 240

Sestava

Domácí: Mišek, Koloušek, Danylov, Perry, Motyčka, Olmedo, libero Jelen. Střídali: Komorowski, Guimaraes, Provazník, Válek

Hosté: Juhkami, Patočka, Sasak, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Pastrňák, Lamanec, Kasan, Kočka

Popis utkání

Ačkoliv první míč zápasu patřil domácím, tak hosté hned od úvodních výměn ukazovali svou sílu a záhy vedli 4:1, na což reagují domácí oddechovým časem. Beskydy se nehodlaly vzdát bez boje a postupně dotahovaly až na rozdíl jediného bodu, když se mohly opřít zejména o útoky univerzála Perryho. Karlovarsko však kompaktní hrou bez nevynucených chyb opět odskočilo a přichází druhý domácí oddechový čas. Do koncovky sáhl domácí trenér Salon ještě k dvojstřídání nahrávač – univerzál, ale na strojovou hru hostí to však již nestačilo.

I druhý set začali o něco lépe hosté. Při Zajíčkově podání Karlovarsko bylo dvakrát po sobě úspěšné v obraně a vede 10:5. Domácí si berou time-out, po kterém snižují díky dvěma Kolouškovým esům a nepodařeném útoku Wieseho. Následuje první oddechový čas hostujícího celku v tomto zápase, po kterém úspěšně útočí Sasak a bere si zpět na svou stranu servis. Vzápětí navyšuje sérií skvělých servisů Juhkami. Pohodlné vedení si Karlovarsko i s lavičkou na palubovce udržuje až do konce setu.

Ve třetím setu si Karlovarsko vypracovalo náskok opět díky kvalitní obraně, která nedovolila domácím útočníkům výrazněji zaškodit. Při podání Juhkamiho a vedení Karlovarska 13:7 bere beskydský trenér Salon time-out , po kterém skvěle podávající Juhkami přidává další body. V poklidu dohraném utkání vítězí Karlovarsko zaslouženě 3:0.

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska byl soupeř jednoznačně lepší. Myslím, že jsme s nimi lehce drželi krok vždycky ze začátku setu, ale potom se ukázala jejich kvalita, ať už v obraně nebo na servisu, a přejeli nás. “

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Karlovarsko potvrdilo své kvality a jednoznačně nás přehrálo ve všech činnostech a z toho nemůže být nic jiného než prohra 3:0. Takže gratuluji a my se budeme soustředit na další zápas.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Za mě spokojenost. Podali jsme koncentrovaný výkon, nic jsme tady nepodcenili. Jsem spokojený s tím, jak jsme to zahráli a mohli jsme vystřídat i kluky, kteří si mohli zahrát ostré zápasy, takže super.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluju chlapcům, k zápasu přistoupili poctivě, hráli s potřebným nasazením celý zápas a výsledek je výborný.“