UNIQA - extraliga 17. kolo, čt 22. 12. 2022, 17:00

Předvánoční zaváhání s Ústím

V předvánoční atmosféře se na severu Moravy utkaly týmy, které od sebe v tabulce dělí pouhé dva body, a proto dárek v podobě vítězného zápasu vyhlížely s nadějemi oba. Beskydy, jejichž poslední domácí zápasy byly doslova nervy drásající bitvy, chtěly pokračovat ve své domácí vítězné šňůře. Tiebreakovou „tradici“ sice Beskydy dodržely, ale tentokrát si vítězství odvážejí do Ústí nad Labem hosté.

Black Volley Beskydy

2:3

SKV Ústí nad Labem

(13,-20,23,-22,-12)

Počet diváků: 145

Sestava

Domácí: Provazník, Koloušek, Guimaraes, Perry, Motyčka, Olmedo, libero Jelen Střídali: Komorowski, Mišek, Fabikovič, Krejčíček, Malík

Hosté: Srb, Lank, Baláž, Sobirov, Suda, Bere, libero Kořínek Střídali: Vodvárka, Kopecký, Fišer

Popis utkání

Domácí vstoupili do zápasu s velkou chutí a bojovností, což se projevilo i na skóre, které postupně narůstalo v jejich prospěch. Ústí si vybírá oba své oddechové časy hned v úvodu setu. Navíc se hostům nedařilo na podání. Naopak domácí zaznamenali hned několik es, zejména Koloušek a Provazník měli pěkné série. Jejich úsilí navíc podpořil i zbytek týmu téměř bezchybným výkonem a bylo z toho poměrně jednoznačné vítězství 25:13.

Druhý set začali hosté díky o něco koncentrovanějšímu výkonu lépe a ujali se vedení 6:3. Skvělou úlivkou nahrávače Srba zvyšují na rozdíl pěti bodů. Přichází první oddechový čas domácích v tomto zápase. Po něm úspěšný Lankův útok, Suda přidává eso a je z toho vedení hostů 9:3. Tuto šňůru zastavil až útok Perryho, který vytlouká hostující blok. Beskydy mají co dotahovat, čehož si je vědom domácí kapitán Motyčka a snižuje esem. Beskydský trenér Provazník sahá ke svému oblíbenému dvojstřídání nahrávače a univerzála, a domácí začínají snižovat náskok. Avšak přes veškeré úsilí hosté vyrovnávají na 1:1.

Zápas se vyvíjí jako na houpačce. Do třetího setu vlétli s větší vervou opět domácí. Hostující trenér Vašina je nucen hru kouskovat oddechovými časy. Ty však Ústí pomohly, protože rozdíl ve skóre se začal zmenšovat, až na jeden jediný bod. Ve střední části setu žádný z týmů nedokázal bodově výrazněji svému soupeři odskočit. Ústí střídá, za Lanka přichází Fišer, ale na podání je domácí benjamínek Krejčíček, který se nenechá vyvést z konceptu. V dramatické koncovce byli nakonec šťastnější tentokrát domácí a vedou 2:1.

Veledůležitý čtvrtý set pro změnu rozehráli o něco lépe zase hosté, kteří si vypracovali čtyřbodový náskok. Na to reaguje domácí lavička oddechovým časem a opět svým oblíbeným dvojstřídáním. Do hry se vrací Perry s Provazníkem. Beskydy únik hostí zastavují, ale jen dočasně. S velkou chutí útočí zejména ústecký Sobirov. Pak přichází opět Krejčíčkova chvíle na podání, který střídá na podání Olmeda a stav je 16:18. Při Guimaraesově podání je srovnáno 21:21. Ale Ústí projevilo v závěru setu více odvahy a vítězí.

Pátý set se v Beskydech již pomalu stává tradicí. Tentokrát ho domácí nezačali nejlépe a jejich první oddechový čas přichází ze nepříznivého stavu 3:6. Po něm kazí ústecký Suda podání a naopak domácí Motyčka se do něj řádně opřel, srovnáno na 6:6 a přichází oddechový čas hostí. Osmý bod před střídáním stran zajišťuje Ústí tvrdým útokem Sobirov. Domácí však tentokrát nezopakovali vítěznou koncovku z minulých zápasů a Ústí po o něco odvážnějším výkonu vítězí 3:2.

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „V prvé řadě obrovské zklamání, protože jsme si dneska hodně věřili doma proti Ústí, které jsme u nich porazili, ale řekl bych, že je to pořád dokolečka. My jsme schopni zabrat jeden set, soupeře zatlačit na všech herních činnostech a ten druhý jakoby byl na hřišti jiný tým a najednou to nejde. Takže asi nezbývá než pogratulovat soupeři, že si na Vánoce odvážejí dva body.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Zasloužené vítězství Ústí nad Labem. Udělali prostě míň chyb a v některých chvílích se míň báli. Z naší strany chvílema dobrý výkon, ale jakmile jsme pod tlakem, tak kupíme jednu chybu za druhou a nevíme jak se z toho dostat. Teď přijdou svátky, tak snad si srovnáme a vyčistíme hlavu a potom začneme zase od začátku.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Z obou dvou stran hrozně nervózní utkání, jsme rádi za dva body.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Podle očekávání nervózní utkání z obou stran, podle očekávání to byl boj, prostě taková válka mezi dvěma družstvy. Jsme upřímně rádi za dva body.“