UNIQA - extraliga 18. kolo, pá 30. 12. 2022, 16:30

3:2

Black Volley Beskydy

(25:19, 23:25, 21:25, 25:21, 15)

Sestava

Domácí: Janků, Janečka, Zmrhal, Hrazdira, Crins, Kovalchuk, libero Kop. Střídali: Drahoňovský, Toman

Hosté: Olmedo, Provazník, Koloušek, Guimaraes, Perry, Motyčka, libero Struška. Střídali: Mišek, Krejčíček, Fabikovič, Danylov

Popis utkání

Hostující Beskydy začaly lépe, při podání Provazníka vedly již 5:0, a trenér Marek sahá po oddechovém čase. Brno náskok postupně maže, 10:11. Po brněnském esu za stavu 14:13 pro domácí tým si time vybírá také hostující trenér Provazník. To na krátkou chvíli pomůže, pak ale dvěma esy po sobě Hrazdira nutí podruhé hosty přerušit hru oddechovým časem. Domácí asistent trenéra pokračuje v nepříjemném podání až do stavu 22:17. Brněnští nakonec po obětavých zákrocích vítězí 25:19.

I druhý set začali hosté lépe, i díky slušnému podání vedli 6:3. Po esu na 8:4 pro Beskydy reaguje trenér Marek oddechovým časem. Na druhé straně přerušuje hru hostující trenér, když domácí dotahují obranou na 11:13. Hra je vyrovnaná do stavu 18:17 pro hosty, pak ale přidávají dva body po obraně a Brno žádá time. Po ztrátě esem snižuje Janků, pak je ale po chybách Brna skóre 23:19 pro Beskydy. Brno se snaží všemi silami skóre otočit, třetím dotekem sítě domácích v koncovce ale hosté připisují bod a vítězí 25:23.

I třetí set začali lépe hosté, trenér Marek reaguje střídáním nahrávačů, do hry se dostává Toman. Brno otáčí a vede 10:7, hostující trenér reaguje oddechovým časem. V následujících výměnách mají domácí ale problém s lehkými míči a hosté za toho těží obranou. Za stavu 15:15 si time vybírá i Brno. Beskydy jsou od tohoto momentu o něco lepší, zejména na podání a obraně, a set nakonec vyhrávají 25:21.

Hosté jsou rozjetí a v dobré obraně na síti a v poli pokračuji dále. Brno ale hodně zlepšilo podání a začátek setu patří domácím, průběžné skóre 9:6 a 11:9. První oddechový čas je až za stavu 16:13 pro domácí družstvo. Hra je vyrovnaná, pravidelně se ztrátuje, často ale po delších výměnách, hlavně na brněnské straně. Po esu Drahoňovského na 23:20 přichází druhý time Beskydy. Brno nakonec vyhrává 25:21.

V tie-breaku domácí Brno tlačí na podání a vyplácí se. Za stavu 6:2 již hostující trenér bere oddechový čas. Výměna stran je za stavu 8:3. Za stavu 9:3 přichází druhý oddech. Beskydy jsou pod tlakem a Brno tlačí dále. Tie-break je jasně v režii domácího týmu a končí výsledkem 15:5.

Vyjádření k utkání

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Důležité body, i když nejsou tři. Sety, které jsme vyhráli, jsme lépe podávali a o tom to asi bylo, Beskydy hrály bojovně.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsme rádi za vítězství, nebylo to snadné utkání, Beskydy hrály dobře na podání a v poli. Střídáním Drahoňovského se nám podařilo otočit průběh zápasu.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Vezeme si z Brna bod v posledním zápase roku. Jsem za ten bod rád tady z Brna, na druhou stranu jsme dnes předvedli bojovný výkon a zasloužili si více než ten bod. Bohužel v tie-breaku jsme si s ničím neporadili a je to škoda.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Začátek zápasu dobrý, Brno to ale bohužel pro nás dokázalo otočit. V druhém a třetím setu jsme ustáli servis domácích a byli jsme s nimi schopní hrát. Ve čtvrtém a pátém setu byla kvalita podání domácích vyšší než naše a Brno zaslouženě vyhrálo.“