UNIQA - extraliga 24. kolo, so 11. 2. 2023, 17:00

Black Volley Beskydy

(25:18, 19:25, 25:21, 25:21)

Počet diváků: 320

Sestava

Domácí: Kozak, Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, libero Viceník. Střídali: Toman, Šulc, Žák

Hosté: Provazník, Koloušek, Giumaraes, Komorowski, Benda, Olmedo, libero Struška. Střídali: Fabikovíč, Danylov. Sztolarik

Popis utkání

Důležitost utkání se na hráčích Fatry podepsala nervozitou. Průběh byl velmi vyrovnaný, až do koncovky se žádnému týmu nepodařil výraznější náskok. Samotnou koncovku zvládli lépe domácí hráči, kteří proměnili hned první setbol esem z podání Pražáka.

Druhý set začali hosté bez ostychu. Po vyrovnaném úvodu převzali iniciativu a odskočili na 6:8 a donutili trenéra domácích k prvnímu oddechovému času. I potom díky výbornému podání Bendy hráli prim nadále hosté a za stavu 6:11 připravili trenéra Obržálka o druhý oddechový čas. Zmar domácí družiny nadále pokračoval a do koncovky šli hosté s luxusním náskokem 8:19. Domácí se však vzchopili, snížili na 12:19 a donutili i trenéra Provazníka k prvním oddechovému času. Koncovku si ale Beskydy pohlídaly a hned první setbol proměnily zkaženým podáním domácího Pražáka.

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 4:4. Hráči Fatry se díky chybám na útoku hostů ujali vedení 10:6 a trenér Provazník sáhl po prvním oddechovém čase. Zlínu se i nadále dařilo, 14:8. Hráči Beskyd však zabrali, snížili na 14:12 a domácí si vzali první oddech. Do koncovky šly oba týmy za vyrovnaného stavu 19:19. Samotnou koncovku zvládli lépe hráči Fatry, kteří proměnili druhý setbol útokem Římala ze zóny IV.

I čtvrtý set byl velmi vyrovnaný, oba týmy bezpečně ztrátovaly do stavu 11:11. Zlín odskočil na 14:11, což nenechalo bez odezvy trenéra Beskyd, který sáhl k prvnímu oddechovému času. Další průběh setu byl v režii hráčů Fatry a za stavu 20:15 vyčerpala hostující lavička oba oddechové časy. Dramatickou koncovku domácí hráči nepřipustili a druhý mečbol proměnil Římal ulívkou za blok Beskyd.

Vyjádření k utkání

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dnes to bylo hodně o servisu, ve druhém setu jsme vypadli ze hry. Jinak si myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „V průběhu utkání jsme byli lehce nervózní, což ovlivnilo náš optimální výkon. I tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a jsme v předkole play-off."

Matěj Koloušek (kapitán Black Volley Beskydy): „Gratuluji soupeři. Zápas jsme nezahájili dobře, zabrali jsme až ve druhém setu. Od třetího setu jsme již nedokázali udržet se soupeřem krok, takže ze Zlína nevezeme žádné body a budeme se připravovat na Kladno."

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Gratulace domácím k pro ně důležitému vítězství. V prvním setu nás přehráli, ve druhém jsme se díky podání dostali zpět dohry, ale další sety již byli lepší."