9. kolo, so 20. 11. 2021, 19:30

S Příbramí doma body nezůstaly

​V dalším kole volejbalové UNIQA extraligy proti sobě nastoupily týmy z opačných pólů tabulky a oběma by body velmi pomohly. Domácím k udržení šance na play-off, hostům, kteří se z nich nakonec radovali, k posunu na průběžnou třetí příčku.

Black Volley Beskydy

1:3

VK Trox Příbram

(25:21, 16:25, 22:25, 13:25)

Počet diváků: 235

Sestava

Domácí: Provazník, Mečiar, McLain, Prokůpek, Motyčka, Muroň, libero Jelen Střídali: Benda, Mišek, Koloušek, Kristian

Hosté: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopolov, libero Verasio

Popis utkání

První bod utkání, narozeninový, zařídil symbolicky po špatném příjmu Příbrami kvalitním útokem domácí oslavenec Marek Mečiar. Až do stavu 8:10 bylo utkání vyrovnané. Po sérii výborných servisů domácího nahrávače Provazníka a parádních obranných zákroků v poli v podání libera Jelena odskočily Beskydy Příbrami na rozdíl 4 bodů, na což zareagoval hostující trenér Demar oddechovým časem. K otočení vývoje setu to však nestačilo. Domácí hráli bojovně, odvážně a s velkou chutí a zaslouženě první set vyhráli.

Vstup do druhého setu se povedl lépe hostům. Nahrávač Dolgopolov, který v loňské sezóně působil právě v Beskydech, se při distribuci svých nahrávek mohl spolehnout na všechny své útočníky na všech postech. Domácí trenér Salon zareagoval na nepříznivý vývoj dvojstřídáním nahrávače a univerzála. Nicméně ani tento krok nezastavil rozjetou Příbram, která tím srovnala na 1:1, když set ukončil esem univerzál Johansen.

Po velmi emotivním začátku se při podání Mečiara ujali vedení domácí a vybojovaný dvoubodový náskok si drželi až do stavu 11:9, kdy začala bitva. Hosté sice pokazili hodně podání, ale vždy si ztrátu úspěšně „odútočili“. Dvěma po sobě jdoucími úspěšnými bloky donutila Příbram domácího trenéra Salona k oddechovému času, posléze i ke druhému. V závěru setu pak podržel hosty svým kvalitním servisem opět univerzál Johansen.

Čtvrtý set se od začátku nesl opět v duchu výtečných Johansenových podání, kterými Příbram zatlačila domácí celek do defenzivy. Horší příjem domácích jim pak neumožnil kvalitně zaútočit, Příbram si tím pádem vypracovala dostatečný náskok a v poklidu dohrála zápas k vítěznému konci.

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska to byl krásný bojovný výkon v prvních dvou setech. Bohužel zápas rozhodl servis, kterým nás soupeř jednoznačně přehrál. Nám se moc nedařilo, hodně jsme pak ve třetím a čtvrtém setu kazili, proto skončil zápas 3:1 pro soupeře“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): Když se hrálo, tak to nebyl špatný volejbal, ale bohužel jsme propadli na přihrávce a Příbram vždycky udělala sérii na servise, kdy nás buď odtlačila, nebo dala eso a tam byl dneska asi největší rozdíl.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Začali jsme vlažně a soupeř nás první set přehrával. Nepředváděli jsme moc dobrý výkon, ale postupně jsme se dostali do hry, stabilizovali jsme příjem a pak už jsme soupeře celkem přehrávali.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Beskydy první set ne že by nás zaskočily, ale hrály fakt výborně, neudělaly žádnou chybu, naopak my jsme chybovali, a když jsme se přiblížili a mohli jsme uhrát bodovku, tak jsme ji neuhráli a hlavně jsme nepodávali a neblokovali. V druhém setu jsme už byli agresivnější jak na podání tak i na bloku, začali jsme lépe jak podávat tak blokovat a tam se to přehouplo na naši stranu.“