11. kolo, so 4. 12. 2021, 17:00

Ambiciózní pražský tým s dvěma reprezentanty přijel do Beskyd získat plný počet bodů

Ambiciózní pražský tým s dvěma reprezentanty přijel do Beskyd získat plný počet bodů a dotáhnout se na třetí Příbram, domácí by se rádi díky získaným bodům odpoutali od Ostravy, svého „souseda“ nejen zeměpisně, ale i v tabulce. V dresu Lvů nastoupil na postu libera Milan Moník, který prostředí frýdeckomístecké haly dobře zná z loňské sezóny, což jistě také přispělo k výhře hostí 3:1.

Black Volley Beskydy

1:3

VK Lvi Praha

(18:25, 20:25, 25:23, 21:25)

Sestava

Domácí: Domácí: Prokůpek, Motyčka, Muroň, Provazník, Koloušek, McLain, libero Jelen

Hosté: Hosté: McCarthy, Janouch, Smith, Nedeljkovic, Mihajlovic, Čech, libero Moník Střídali: Todua, Toman, Pliasetskyi, Skakic,

Popis utkání

Zraněními zdecimovaný domácí tým začal bojovně a první set byl v úvodních výměnách vyrovnaný. První únik hostí se za stavu 5:8 pokusil zastavit domácí trenér Salon oddechovým časem, po kterém kapitán Beskyd pomohl esem, ale i tak si Lvi stále drželi breakový náskok. Na straně domácích byla na útoku patrná absence Mečiara a tak hosté ukořistili první set poměrem 25:18.

Druhý set začal obdobně vyrovnaně jako první. Po sérii úspěšných pražských bloků však hosté odskakují o tři body a tentokrát i hrající domácí trenér si bere oddechový čas za stavu 6:9, posléze druhý za stavu 6:12. Hra hostí je v těchto fázích zápasu přesnější, kompaktnější. Snížení domácích přišlo při podání kapitána Motyčky. Beskydům se útočně dařilo spíše ze středu, když si nahrávač Provazník dobře porozuměl s oběma blokaři, jak s Muroněm, tak s McLainem. Hosté v závěru druhého setu sáhli hned k několika střídání. Postupně nastoupili Todua, Toman a Pliasetskyi. Lvi Praha vítězí i ve druhém setu poměrem 25:20.

Ve třetím setu držel domácí tým od začátku velmi dobře hrající smečař Koloušek. Poprvé v zápase donutily Beskydy hostujícího trenéra Pomra k oddechovému času za stavu 11:13. Domácí si díky zlepšenému výkonu udrželi vedení až do koncovky, kdy si za stavu 17:20 bere hostující trenér druhý oddechový čas. Posléze Lvi se štěstím otáčejí, na což domácí tým odpovídá tvrdým Kolouškovým útokem. V dramatickém závěru proměňují domácí svůj čtvrtý setbol a vítězí 25:23.

Ve čtvrtém setu se hosté ujali už od začátku dvoubodového vedení. Po sérii zkažených podání na obou stranách vyrovnaly Beskydy, když se na podání dostal Muroň. Skóre se posléze přelévalo po bodu. Ani jeden tým nedovolil soupeři víc než jednobodový náskok. To platilo až do stavu 20:18, kdy se esem blýsknul McCarthy, kterému se do té doby na podání vůbec nedařilo. To se ukázalo jako zlomový okamžik. Hosté už si poté nedali vzít vítězství v setu ani v zápase a odvážejí si do Prahy tři body.

Autor: Alice Zemanová, foto: Jan Smekal

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Prohráli jsme doma s Prahou 3:1. Za ten set jsme rádi, ale pořád to nestačilo na bod. Občas nám uletělo něco na příjmu, ale určitě se mi líbil náš bojovnější výkon oproti ostatním zápasům.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Po vlažném začátku jsme se třetí set vrátili do hry a už i ten třetí vypadal jinak, byl bojovnější a věřili jsme, že Prahu můžeme porazit a podle toho to taky vypadalo. I když jsme čtvrtý set nakonec prohráli, byla konečně vidět energie v týmu, takže tam jsou alespoň nějaké pozitivní věci.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Pozitivní je, že máme tři body. Nějak jsme začali, ale postupně jsme klesli, nebojím se říct na strašnou úroveň. Gratulace domácím k setu a k výkonu a můžeme být nakonec rádi, že vůbec vezeme domů ty tři body.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Po dvou lehce vyhraných setech jsme usnuli na hřišti a mysleli jsme si, že se to dohraje samo. Ve finále se pak klepeme ve čtvrtém setu o tři body, takže ponaučení a dobře, že jsme vyhráli za tři. Teď se zase připravíme na další zápasy.“