14. kolo, so 8. 1. 2022, 17:00

Ani derby s Ostravou nám body nepřineslo

8. ledna 2022 jsme odehráli první letošní zápas na hřišti soupeře v nedaleké Ostravě.

VK Ostrava

3:0

Black Volley Beskydy

(25:17, 25:20, 26:24)

Počet diváků: 385

Sestava

Domácí: Polynski, Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt, libero Sobczak. Střídali: Vancl, Mazoch, Vašíček

Hosté: Mišek, Motyčka, Kristian, Prokůpek, Koloušek, Muroň, libero: Jelen. Střídali: Perry, Provazník, Benda

Popis utkání

Po úspěšných blocích Muroně vedou hosté v úvodu utkání při podání Prokůpka 3:5. Po výborném podání Kolouška zvyšuje Motyčka na 4:7. Jarosinski snižuje z útoku pipem na 6:7. Polský smečař vzápětí srovnává z dohrávky na 8:8. Domácí se rozehrávají a po šestibodové sérii Fořta na podání, kdy hosté kupí nevynucené chyby, jdou do vedení 12:8. Páska sítě pomůže hostům při podání Kristiana ke snížení na 14:12. Po bodovém bloku Fořta vede Ostrava 16:12. Domácí si hlídají čitelné útoky Beskyd a Dvořák zvyšuje na 18:13. Po nevynucené chybě Motyčky jdou domácí do koncovky prvního setu s pohodlným náskokem 20:15. Ostravský kapitán Jambor posílá svůj tým do vedení 22:15. Po skvělém bloku Kotase mají domácí osm setbolů (24:16). Po zkaženém podání Bendy vyhrává Ostrava první set jasně 25:17.

V úvodu druhého setu se blýskne bodovým blokem Fořt (2:0), Kristian čistým esem ihned srovnává. Zkušený ostravský smečař přidává i dva přímé body z podání (6:3). Po bloku Miška a dohrávce Motyčky srovnávají hosté na 6:6. Série výborně podávajícího Kolouška končí za stavu 6:8. Beskydy tlačí na podání i nahrávačem Miškem (8:11). Fořt snižuje po dlouhé rozehře na 11:12 a stav srovnává z dohrávaného míče Jarosinski. Po skvělém plachtícím podání Fořta vede Ostrava 16:14. Po špatném příjmu Sobczaka srovnává Koloušek na 19:19. Hostující kapitán Motyčka vzápětí přidává přímý bod z podání a do koncovky druhé sady mají hosté k dobru jeden bod. Ostravu nakopne plachtící podání Kotase. Beskydy si neví v útoku rady a posledních pět bodů druhé sady patří domácím (25:20).

Jako první odskakují v úvodu třetího setu hosté, když těží z výborného plachtícího podání Kristiana (2:6). Fořt vytluče hostující bloky (4:6). Po technické chybě Beskyd ztrácí Ostrava jen bod (7:8). Dvořák vystřihne čisté eso a za stavu 8:8 se začíná znovu. Po důrazném útoku Kolouška jdou hosté do vedení 10:12. Kotas srovnává přesným útokem středem na 13:13. Při podání Muroně domácím vypadne příjem a rázem musí dohánět tříbodové manko (15:18). Střídající Mazoch snižuje útokem po lajně na 17:18. Jenže Ostrava je napomenuta červenou kartou za zdržování hry při střídání a Beskydy mají bod zadarmo (17:19). Domácí to nezlomí a Kotas srovnává bodovým blokem na 19:19. Po nevynucené chybě Kolouška chybí Ostravě tři body k vítězství (22:21). Chybuje také univerzál Perry a Beskydy ztrácí již dva body (23:21). Perry vzápětí svou chybu napravuje zpoza koncové čáry (23:23). Po bloku Polynskeho využívají domácí druhý mečbol a vítězí 26:24.

Vyjádření k utkání

Tomáš Jambor: „Jsem strašně rád, že jsme výhrou zúročili naši práci z přelomu roku a gratuluji celému týmu. Bylo to vydřené vítězství.“

Richard Vlkolinský : „V tomto týdnu jsme měli cíl postoupit do Final Four poháru a vyhrát i extraligový zápas, abychom nadále bojovali o účast v play off. Jsem maximálně spokojený. I když jsme měli ve hře výkyvy, ke cti nám slouží to, že jsme žádný set neprohráli. Všichni hráči si odvedli na hřišti své a v koncovkách si věřili.“

Jakub Motyčka: „Dnes to byl pro nás hratelný soupeř. Věřili jsme si, že z derby získáme nějaké body. Soupeř tlačil servisem a my jsme v každém setu pokaždé dostali bodovou sérii, ze které jsme se nedostali.“

Jakub Salon: „Podali jsme rozpačitý výkon. Bylo vidět, že jsme dlouho nehráli, jen těžko jsme se dostávali do zápasu, ale postupně jsme se zlepšovali. Bohužel nás srazila přihrávka plachtícího podání domácích. S tím jsme si nedokázali poradit. K vyhranému setu, případně zápasu nepostačilo, že náš výkon šel během zápasu nahoru. Za mě zklamání.“