2:3

SG Ludvíka Daňka Brno

(25:18, 19:25, 25:23, 23:25, 10)

Sestava

Domácí: Jonszta, Flégr, Roman, Sztolarik, Graffy, Přibyl, Míček Střídali: Mrověc, Plemeník

Hosté: Rous, Jehlička, Benko, Smolák, Sýkora, Jirásek, Roubal Střídali: Bukáček, Hilichovský, Lahač, Huselík

Popis utkání

V neděli 7.11. 2021 měli Blue Volley jako prvního soupeře na řadě Brno, které mělo na svém kontě tři vítězství za 3 body a bylo jasným vítězem a nejlepším týmem na turnaji. Ostravské Blue pro jistotu udržení potřebovalo získat ještě 2 body, ale v tomto zápase se to jevilo jako nemožné. Obzvláště pro to, že v průběhu prvního setu díky dalšímu zvrtnutému kotníku přišli Blue o Míšu Přibyla a v druhém setu také o Kvída (Tomáše Flégra), který nezastavitelně krvácel z nosu. V této chvíli už byli nuceni hrát na dva nahrávače a na smeči se objevil Kuba Jonszta, ročník 2006. Brno hrálo od začátku v nejsilnější sestavě a chtělo ostravskému týmu Blue Volley vrátit porážku z domácí půdy v kvalifikaci. Nakonec skončil souboj ve prospěch Brna 2:3, ale i tento výsledek spolu s ostatní výsledky ve skupině nakonec dal jistotu setrvání už před posledním zápasem s Kojetínem.

Vyjádření k utkání

Michal Provazník: Většinou jsem k výkonům kluků kritický a hledám prostor pro zlepšení, ale tentokrát bych rád před nimi smekl. To, co předvedli, jak hráli, bojovali, fandili si, bylo balzámem na duši. Za stavu 2:1 a 23:21 pro nás, se schylovalo k opravdovému zázraku, ale i výsledek 2:3 pro Brno je za dané situace pro nás neuvěřitelně cenný.