05. 03. 2023

A máme po sezoně

​V sobotu pro tým Black Volley Beskydy těsným zápasem v Benátkách nad Jizerou skončila letošní extraligová sezona. Na jednu stranu jsme nepostoupili do Play Off, byť nám k tomu chyběl jeden jediný bod, na stranu druhou jsme si již před měsícem a půl zajistili vyhnutí se bojům o udržení v extraligové soutěži. Hrana úspěchu a neúspěchu bývá často velmi tenká a chvíli bude trvat než si sezonu detailně zanalyzujeme.

01. 03. 2023

Když neúspěch může znamenat úspěch

Prohra v semifinále Českého poháru s Libercem, pozdějším vítězem byla sice krutá, ale přinesla největší úspěch Black Volley Beskydy v historii. Skončili jsme třetí, získali bronzové medaile a reálně si musíme přiznat, že na ty úplně nejlepší zatím ještě nemáme. Na prohraném semifinále se projevila obrovská nervozita a nezkušenost mladých hráčů, kteří v tak důležitém zápase před naplněnými tribunami hráli poprvé.

19. 02. 2023

Poslední domácí utkání základní části UNIQA extraligy

Ačkoliv se dlouhodobá část UNIQA extraligy mužů blíží do finále, je o co hrát. Domácí Black Volley Beskydy stále živí naději na předkolo play-off, což v souvislosti s ne úplně oslnivými kladenskými výsledky posledních kol dávalo naději na parádní volejbalovou bitvu. Avšak Orli z Kladna tentokrát nedali těm beskydským moc šancí a po dobrém výkonu zvítězili 3:0.

15. 02. 2023

Beskydští volejbalisté hrají ve Frýdku-Místku, trénovat ale musí v Ostravě

Výhoda domácího prostředí? Tak tu volejbalisté Black Volley Beskydy příliš neznají. V hale Základní školy v ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku hrají pouze svoje zápasy. Trénovat musejí jinde. „Na trénink do haly, kde hrajeme, se dostaneme jen v případě, že se včas domluvíme s volejbalistkami, když nějaký trénink zruší a prostor určený pro ně se uvolní,“ řekl předseda a trenér extraligového klubu Beskyd Michal Provazník. Zdroj: idnes.cz

11. 02. 2023

Rozuzlení základní části 1. ligy mužů

První liga mužů měla o víkendu na pořadu poslední dvojkolo, které mělo vyřešit několik otazníků. Za prvé pořadí na druhém až čtvrtém místě, kde se o co nejvýhodnější postavení do Play Off přetahoval náš tým s Dobřichovicemi a Hradcem Králové. Za druhé otázku, které týmy se vyhnou předkolu a postoupí do Play Off přímo a za třetí, které týmy a v jakém pořadí se dostanou do předkola. Nás zajímalo vyluštění všech tajenek, ale samozřejmě asi nejvíce postavení v první čtyřce. Druhé místo jsme neměli ve svých rukou, šanci nám dávalo zaváhání Dobřichovic.

06. 02. 2023

Benda v roli kapitána výrazně pomohl k bodu

Do konce základní části letošní UNIQA extraligy mužů zbývají čtyři kola a pořád je o co hrát. Domácí Beskydy bojují o předkolo play-off, Lvi o co nejlepší výchozí pozici do dalších bojů. Vzájemná zápasová bilance obou celků hovořila před tímto duelem 5:1 pro Pražany. Beskydům se ani přes největší snahu a skvělý výkon nepodařilo toto skóre snížit, prohrávají po krásném boji 2:3.

02. 02. 2023

Máme vstupenku do Final Four Chance Českého poháru

V zápase VK Ostrava a Black Volley Beskydy se potkali proti sobě hráči, kteří ještě před nedávnem hráli spolu. Náš tým téměř nechyboval a to rozhodlo o postupu.

29. 01. 2023

Souboj o druhé místo

​Předposlední víkend základní části 1. ligy mužů se nesl ve znamení bojů o nasazení do Play Off. První čtyřka, ve které jsme i my, bojuje o co nejlepší výchozí postavení pro případné semifinále, bojuje také dalších šest týmů o to, kdo postoupí do Play Off přímo, a kdo bude muset do předkola. Nás tohle dvojkolo zaválo na palubovky Plzně a Dobřichovic, se kterým svádíme přímý souboj o 2. místo.